Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/data/www/lokbox.cz/:/usr/local/php-7.4/lib/) in /data/www/lokbox.cz/www.lokbox.cz/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Objevte kouzlo sirupů z Třeboně! Lokbox

Objevte kouzlo sirupů z Třeboně!

Hned zkraje nového roku 2022 jsme se vydali do Třeboně na zámek, kde mají svůj původ jak ovocné, tak bylinné sirupy vznikající pod značkou Bylinky od Světa. Za jejich vznikem stojí Lada Čuříková, která přírodou a bylinkami doslova žije, což jsme zjistili hned, jakmile jsme vstoupili do jejího obchůdku.

48 + 1 druh sirupů

Momentálně paní Lada nabízí neuvěřitelných 48 druhů bylinných i ovocných sirupů, které jsou vyráběny ručně, a to z lokálních surovin. Přesný postup výroby nám paní Lada neprozradila, protože se jedná o starou rodinnou recepturu, nicméně naznačila, že v případě ovocných sirupů ovoce rozmixuje a propasíruje, díky čemuž pak mají velký obsah dužniny. Bylinné sirupy získává výluhem z bylin a cezením.

My ochutnali několik druhů jako meruňkový, borůvkový s mátou, brusinkový nebo lipový. Naše srdce si ovšem získal sirup tymiánový, který ve spojení s horkou vodou neměl konkurenci. Malým tajemstvím je, že ve fázi příprav je nová příchuť sirupu. Jaká to bude nevíme, ale už teď se nemůžeme dočkat, až ji ochutnáme.

Samotné využití sirupů je nepřeberné. Od osvěžujících limonád v horkém létě a horkých nápojů v zimních měsících je můžete použít pro ochucení kaší či jogurtů. Skvěle fungují jako doslazování smoothies nebo přesnídávek. S jejich pomocí vyrobíte i zmrzlinu nebo mléčný koktejl. Výborně fungují i jako marináda různých druhů mas. Tak který vyzkoušíte jako první?

Bylinky od rybníka Svět

Samotný příběh značky bylinky od Světa se začal psát před pěti lety, i když sirupy paní Lada vyráběla pro své kamarády už mnohem dřív. Předtím, než si založila tuto značku, pracovala jako květinářka, ale protože má vystudovanou ochranu rostlin, z etických důvodů musela s tímto povoláním skončit. Jak sama říká, na prvním místě je pro ni dělat věci poctivě a v souladu s přírodou.

Bylinky od Světa jste mohli potkat na mnoha trzích a to převážně v třeboňském regionu. Několikrát zavítala paní Lada i do Prahy, ale podle svých slov preferuje spíše menší lokální trhy, jako jsou Třeboňské, Trhy v Chlumanech nebo Českých Budějovicích.

V obchůdku Bylinky od světa můžete najít také produkty dalších malých firem a výrobců jako například SmolenkaBohemia olejVčelařství DomovinaKaramel od Vaška, Mýdlárna Erde nebo Lavandia.

Moc děkujeme za vřelé přivítání a těšíme se, až vám sirupy představíme v jednom z našich nadcházejících Lokboxů!

x Logo: Shield Security
This Site Is Protected By
Shield Security